Zgromadzenie Córek Mądrości (w oryginale Filles de la Sagesse)

 logo

 

W roku 1702, w Poitiers, Ojciec Montfort rozpoczął dzieło, które nazwał kongregacją córek « dedykowanych » Wcielonej Mądrości. Powołał do niego bł. Marię-Ludwikę od Jezusa, którą uznaje się za « współzałożycielkę » tego zgromadzenia.

 

Mądrość (czyli sam Bóg) zaprasza Siostry do udziału w przygotowaniu nowego świata. Siostry odpowiadają na to wezwanie jako niewiasty, które poszukują prawdziwej Mądrości w świecie dotkniętym zagubieniem sensu życia, pragnieniem sprawiedliwości i potrzebą współczucia.

 

Córki Mądrości mówią głosem tych, których głosu nie słychać. Czynią to w każdym czasie i we wszystkich środowiskach, w których przychodzi im pracować. W ten sposób odpowiadają na wezwanie Ojca Montfort, pracując w różnych krajach i różnych środowiskach, w bliskości ze współczesnym człowiekiem i jego bolączkami.

 

Zgromadzenie liczy obecnie 2000 sióstr pracujących w 22 krajach w Europie, w Ameryce Północnej i Południowej, w Afryce i na wyspach Oceanii. Siostry pracują w szkołach, szpitalach, więzieniach, opiekują się i kształcą niepełnosprawnych, głuchoniemych i niewidomych.

 

 

Wszyscy, którzy są zainteresowani dziełem Córek Mądrości, mogą zwrócić się pod adres :

Congrégation des Filles de la Sagesse 

Maison générale

3 bis rue du Commandeur

75014 PARIS

FRANCJA

E-Mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

strona internetowa : www.fdlsagesse.org