W dniach 26-29.04.2018r. odbyło się w Częstochowie w Domu św. Kaspra kolejne coroczne spotkanie członków Stowarzyszenia Maryi Królowej Serc, które prowadził o. Mihovil Filipowić. Temat tegorocznej edycji brzmiał: Apostołowie wg Montforta dla Nowej Ewangelizacji. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać kilku konferencji opartych na fragmentach "Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" oraz najnowszej adhortacji papieża Franciszka "Gaudete et exsultate". Nie zabrakło codziennej Eucharystii, Adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy różańcowej oraz Koronki do Bożego Miłosierdzia. W wigilię uroczystości św. Ludwika Grignion de Montforta miała miejsce modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie i uwolnienie. W samą uroczystość Patrona Stowarzyszenia, uczestnicy mieli możliwość uczcić relikwie Świętego. Był czas na spowiedź i rozmowy duchowe, a także dzielenie się pomysłami i doświadczeniami związanymi z tematem spotkania. Na nowo został podjęty temat nowenny w intencji województw. Zostali wybrani koordynatorzy tego dzieła. W sobotni ranek z uczestnikami spotkania świadectwem życia podzielił się pan Andrzej Moszczyński, który obecnie wraz z czterema współbraćmi odwiedza kolejne miejsca w naszej ojczyźnie i mówi o potędze i roli Maryi w życiu każdego, kto uczyni Ją swoją Matką.

            Uwieńczeniem spotkania było uczestnictwo w Akatyście oraz w Apelu Jasnogórskim i całonocnym czuwaniu w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. O północy ojcowie Montfortianie sprawowali Eucharystię, po której miało miejsce uwielbienie i modlitwa różańcowa. Z wielką mocą wybrzmiały słowa Modlitwy Płomiennej św. Ludwika, w których podejmujący czuwanie zwrócili się z ufną prośbą do Boga "o kapłanów wolnych Twoją wolnością, oderwanych od wszystkiego bez ojca i matki, bez braci i sióstr, bez krewnych według ciała, przyjaciół według świata, dóbr doczesnych, bez więzów i trosk, a nawet własnej woli (...), niewolników Twojej miłości i Twojej woli, o ludzi według Serca Twego, (...) aby pokonali wszystkich Twoich nieprzyjaciół, jako nowi Dawidowie z laską Krzyża i procą Różańca świętego w rękach (...), o prawdziwe dzieci Maryi, Twojej Świętej Matki, z Jej miłości poczęte i zrodzone, w Jej łonie noszone, Jej piersią karmione, Jej matczynym staraniem wychowane, Jej ramieniem podtrzymywane i łaskami Jej ubogacone".

            Wierzymy, że wszystko, co wydarzyło się w trakcie trwania jubileuszowego V spotkania Stowarzyszenia przyniosło chwałę Bogu i Królowej naszych serc - Najświętszej Maryi Pannie, a my w jeszcze większym gronie, spotkamy się za rok, by znowu wielbić Pana i Go wychwalać przez ręce Jego świętej Matki.