Rekolekcje prowadzą misjonarze montfortanie z Częstochowy: o. Mihovil Filipović SMM, o. Nikola Tandara SMM i o. Miro M. M. Ravlić SMM.

 

 

Niechaj będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kochani, serdecznie Was wszystkich witam i z okazji Świąt Wielkanocnych, życzę Wam obfitości łaski Bożej, aby Wasza wiara była mocna, nadzieja trwała, a miłość zawsze płonąca. Niechaj Zmartwychwstały Chrystus obdarzy Was swoim pokojem i radością, które są owocem prawdy, że Jezus, który umarł na krzyżu za nasze grzechy i dla naszego zbawienia, jest żywy i towarzyszy nam na drogach naszego życia.

Chcielibyśmy z okazji przygotowania się do uroczystości dla naszego Zgromadzenia, czyli świętowania wspomnienia św. Ludwika Grignion de Monfort, przedstawić naszą wspólnotę, zachęcając do wspólnego udziału w nowennie do św. Ludwika. Chcielibyśmy również zaprosić do skorzystania z wideokonferencji, prezentujących naszą montfortańską duchowość w schemacie przygotowania się do oddania życia Jezusowi przez ręce Maryi, zwanym „niewolnictwem miłości”. Konferencje w odcinkach będą transmitowane przez naszą stronę internetową od uroczystości św. Ludwika, która wypada 28 kwietnia.

Nasza wspólnota Towarzystwo Maryi – Montfortanie, mówiąc krócej: „Misjonarze Montfortanie”, założona przez św. Ludwika we Francji w 1705 roku, została ustanowiona w Polsce, w Częstochowie w 2016, w 300-rocznicę śmierci św. Ludwika. Wspólnota składa się z trzech ojców z Chorwacji i trzech kandydatów z Polski. Obecnie we Włoszech przebywają dwaj nowicjusze i jeden postulant, którzy są pierwszymi Polakami w tym Zgromadzeniu. Do rodziny montfortańskiej należą też zgromadzenia: Braci Montfort św. Gabriela i Córek Mądrości. Bracia Gabrieliści byli obecni w Polsce około 20 lat, ale od kilku lat nie ma ich już w naszym kraju. Córki Mądrości nie są obecne w Polsce, ale mają już pierwsze powołania z Polski, aktualnie są to dwie postulantki i jedna kandydatka.

Z naszym Zgromadzeniem są związani również członkowie Stowarzyszenia Maryja Królowa Serc (kiedyś Bractwo). Aktualnie w Stowarzyszeniu jest około 1500 osób z różnych stron Polski.

Prosimy, aby nam w tym przygotowaniu i uczestniczeniu w nowennie i 33-dniowym przedstawianiu duchowości monfortańskiej towarzyszył św. Ludwik i bł. Maria Ludwika od Jezusa, aby się wstawiali za nami. Módlmy się, abyśmy otworzyli swoje serca na przyjęcie nauczania o doskonałym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny i w ten sposób zostali umocnieni na drodze naszego powołania w stawaniu się prawdziwymi uczniami Jezusa Chrystusa, którzy dążą do świętości.

Niechaj Bóg błogosławi wszystkich, który będą uczestniczyć w nowennie i pogłębieniu duchowości św. Ludwika i wleje obfitość swoich łask w nasze serca.

Maryjo, Królowo Serc, módl się za nami.

Święty Ludwiku, módl się za nami.

Błogosławiona Mario Ludwiko od Jezusa, módl się za nami.

 

o. Mihovil Filipović, przełożony wspólnoty

 

Zapraszamy na:

Kanał na YouTube

Fanpage na Facebooku

Profil na Instagramie